Stadswandeling Dendermonde - langs de Dender en het Ros Beiaard
2 662 x gedownload
Wandel langs de oude Dender, het stadhuis en gerechtsgebouw maar ook Ros Beiaard en de Grote Zwartrok.
De samenvloeiing van Schelde en Dender leek de verre voorouders allicht een geschikte locatie om een nederzetting te stichten. Vandaag heeft de Dender (en de Oude Dender) nog steeds een centrale plaats in het hart van de stad. Onderweg ontmoeten we de rivier zowel in een natuurlijke als in een meer stedelijke omgeving.
Dendermonde eert zijn helden, zoveel is duidelijk onderweg: we ontmoeten onder meer het Ros Beiaard en de Grote Zwartrok.
GPX bestand(en) van deze route downloaden GPS-track Dendermonde: we hebben de GPS-track (GPX) van deze wandelroute in een zip-bestand geplaatst dat je vrij kan downloaden.
Lees meer voor info over het gebruik van GPS-tracks.
Route op de kaart
- 20 februari 2021 - lieve marivoetPrima gids. Mooie wandeling niet te lang. Men krijgt genoeg informatie over de bezienswaardigheden.
- 8 februari 2021 - Frans ClaesZoals steeds is ook deze gids zeer uitgebreid : leuke plekjes, bijzondere gebouwen en historische wetenswaardigheden over inwoners en gebruiken. Wij hebben een mooie dag gehad in Dendermonde. Bedankt
- 15 januari 2021 - ElsBDuidelijk en overzichtelijk plan . Een positieve ervaring. Wij besloten om toch minstens 1x per maand een wandeling te maken. Dank!
- 4 januari 2021 - Els DesmedtIk heb geen opmerkingen. Ik was erg blij met deze stadsroute. Leuk om deze stad zo te verkennen, zeker in coronatijden ☺.
- 16 december 2020 - Hendrik GhesquiereOnze stadswandeling in Dendermonde is bijzonder aangenaam verlopen. Een mooie route die aan te raden is. Het zal nog fijner zijn als het begijnhof eens afgewerkt is. In deze coronatijd letten we veel meer op de gevels en de huizen ipv naar mensen. Dat is prima. We vinden het wel een beetje spijtig dat er aan bepaalde waardevolle/historische gebouwen (eventueel ook bepaalde straatnamen met historische achtergrond) geen infobordje hangt. Dit zou nu ook al best kunnen met een QR-code . Ik vind het de moeite om daar eens over na te denken. Mvg.