Street-art wandeling door Leuven, langs de mooiste muurschilderingen & murals
- Startpunt: Maria Theresiastraat, Leuven
- Eindpunt: Martelarenplein, Station Leuven
- Type: Stadswandeling
- Afstand: 5,9 km
- Duur: 1 uur
- Wegdek: Verhard
- Bewegwijzering: Geen (zie kaart in reisgids)
Volg route op kaart met GPS-tracker
Wachtrijen vermijden en speciale tours
Street art wandeling door Leuven, mooiste murals in de stad
Fans van street-art kunnen hun ogen in deze kleurrijke stad rijkelijk de kost geven. In het centrum van Leuven kan je genieten van leuke hotspots en mooie straatkunst. Onze street-art wandeling start aan het station van Leuven en is ongeveer 6 kilometer lang.
Enkele leuke street art werken en bezienswaardigheden die je tegenkomt op deze route:
- Maria Theresiastraat (bekijk ligging) - Horror Vacui, werkstuk van de Leuvense artiest Bisser.
- Justus Lipsiusstraat(bekijk ligging) - Dove, gemaakt door Dzia en "We are golden" ontwerp van Charlotte Deneef.
- Mussenstraat (bekijk ligging) - Blue Cat and birds en Sitting young man, door Bisser.
- Op het Herbert Hooverplein (bekijk ligging) zie je enkele opgewaardeerde elektriciteitskastjes met leuke street-art.
- Wandel langs het Monseigneur Ladeuzeplein, gedomineerd door de monumentale bibliotheek en een bijzonder kunstwerk, bestaande uit een hoge naald van 23 meter met bovenaan een reusachtige kever.
- Bij het Bruulpark, in de Leerlooierijstraat (bekijk ligging) zie je de mooie muurschildering “At the meadow” werd gemaakt door DinDin, een een echte Leuvense straatkunstenares.
- Een gigantische pauw onder een boom in de Mechelsestraat, gemaakt door Dzia (bekijk ligging).
- In de buurt van het Klein Begijnhof van Leuven, zie je de Blue Dragon (bekijk ligging).
- Op de gevel van het oude Belgacomgebouw aan de Vismarkt (bekijk ligging) zie je een 40 meter lange muurschildering gemaakt door leerlingen van provinciale school De Wijnpers in Leuven.
- Aan de Craenendonck 23 kan je het werk Verwarr(m)ing van Bisser vinden (zie ligging hier), gemaakt in samenwerking met 30CC en Youth For Climat.
Op zoek naar een overnachting in Leuven? Bekijk onze selectie van onze 10 favoriete B&B's en hotels in Leuven.
GPX bestand(en) van deze route downloadenRoute op de kaart
Pin deze route

- 4 februari 2025 - DesireeAltijd zo fijn om jullie reisroutes te gebruiken, vol tips en duidelijke routes, heb er heel veel aan ook voor andere vakanties! Leuven is een super leuke stad en de wandelingen zijn top!
- 2 februari 2025 - Stephanie Bestemanwe hebben vorige week erg genoten van de de vriendelijke oude stad Leuven en kwamen op mooie plekken toen we de Street-art-wandeling volgden, waarbij we telkens weer verrast werden door de prachtige muurschilderingen de elk echt iets toevoegde aan hun omgeving :-)
- 28 december 2024 - Reinhild VerbekeDeze stad is zeker de moeite waard om te ontdekken.
- 26 december 2024 - CappellePrima
- 26 december 2024 - tiny mordangZeer goede wandeling door Leuven. De wandelingen zijn altijd goed te volgen en heel interessant.